Luni, 05.03.2018, elevii claselor a VIII-a vor fi prezenți până la 8.30 având asupra lor cartea de identitate/certificat de naștere, în vederea susținerii examenului – simulare Evaluare Națională la proba Limba și Literatura Română.

Timpul destinat elaborării unei lucrări scrise pentru simularea evaluării nationale pentru elevii clasei a VIII-a este de două ore, începând din momentul în care s-a încheiat distribuirea subiectelor fiecărui candidat.

Marți, 06.03.2018, elevii claselor a VIII-a vor fi prezenți până la 8.30 având asupra lor cartea de identitate/certificat de naștere, în vederea susținerii examenului – simulare Evaluare Națională la proba Matematică.

http://Ministerul Educației Naționale a aprobat calendarul simulării probelor scrise ale examenelor naționale din anul școlar 2017-2018

Informație de ultimă oră

Conform adresei MEN nr. 393/27.02.2017, probele scrise se desfășoară în zilele de 13.03.2017- Limba română, respectiv 16.03.2017 – Matematică.

omencs privind organizarea simularii en cls a VIII-a 2016-2017

Conform procedurii privind organizarea și desfășurarea simulării E.N. pentru elevii clasei a VIII-a, elaborată de CENTRUL NAȚIONAL DE EVALUARE ȘI EXAMINARE, probele simulării încep la ora 9.00, iar accesul elevilor în săli este permis până la la ora 8.30. Timpul destinat elaborării unei lucrări scrise este de 2 ore.